Pokles poptávky po kancelářích v Praze ve třetím čtvrtletí

Podle zveřejněných údajů Prague Research Forum (=sdružení několika větších mezinárodních kanceláří v ČR) došlo ve třetím čtvrtletí tohoto roku k poklesu poptávky po kancelářích 85 200 m2 pronajatých ploch představuje ca 17% pokles.

zdroj: www.property-forum.eu


Došlo zároveň k mírnému navýšení neobsazenosti prostor v Praze – na ca 5,1 %. Osobně v tom nevidím v krátko i střednědobém horizontu žádný problém. Během posledních dvou let, kdy dramaticky poklesla neobsazenost kanceláří a zároveň se zvýšila cena kanceláří, většina firem saturovala svoje požadavky na prostorovou expanzi, či zvýšení uživatelského standardu kanceláří (=stěhování do nového).


Také nesmíme zapomínat, že už není kde brát další, schopné, další + schopné zaměstnance. Jelikož je v současnosti připraveno a rozestavěno ca 300 000 m2 dalších kanceláří v Praze a chystá se až dalších ca 200 000 m2 kanceláří v Brně, tak je logické, že neobsazenost půjde nahoru.


Naše nezávislá realitní společnost, která se zabývá zastupováním nájemců a snižováním nákladů tento trend uvítá. Věříme, že trh by se měl s neobsazeností kanceláří pohybovat kolem 10 %, protože to je stav, kdy jsou na trhu uzavírány rozumné podmínky pro obě strany – nájemce i pronajímatele.


Detailní informace, jak si stojí kancelářské prostory v Praze, Brně a pronájem kanceláří v ČR vůbec, naleznete ta odkazu níže.


Čtěte více…


9 zobrazení

Skutečně máte nejvýhodnější smlouvu?

 

Chcete znát náš názor? Nezávazně vaši smlouvu projdeme a navrhneme změny ve váš prospěch. Nechte nám na sebe kontakt a my se vám ozveme.

Odesláním formuláře souhlasíte s kontaktováním a zpracováním osobních údajů.

© 2021 Domalewski Advisory s.r.o. Design UON studio.

 

Domalewski Advisory s.r.o.

 

+420 736 109 313

info@d-advisory.com

 

Revoluční 724/7
Staré Město, Praha 1 - 110 00

  • LinkedIn
  • Facebook